Hotel Cēsis

Vienības laukums 1, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101    Tel.: +371 64 120 122

Viesnīcas stāsts

Cēsis ir burvīga Latvijas mazpilsēta ar viduslaiku romantikas elpu gleznainās Gaujas upes krastos, kur unikālu harmoniju veido parki un laukumi, vēsturiskās celtnes, bruģa ieliņas un vecpilsētas koka apbūve. Cēsu pilsēta dibināta 1206. gadā ar nosaukumu Wenden un ir otra vecākā Latvijas pilsēta. Tā ir arī latviešu literārās valodas un Latvijas nacionālā karoga dzimtene.

Viesnīca HOTEL CĒSIS atrodas pašā senatnīgās pilsētas centrā un lieliski iekļaujas vēsturiskajā ainavā, kuras galvenās rotas ir Livonijas ordeņa pilsdrupas (1206), Cēsu pils un Sv. Jāņa baznīca (1284).

Viesnīcas ēka celta 1938.gadā pēc arhitekta A. Vilmaņa projekta un ir tipisks 20-to, 30-to gadu viesnīcu arhitektūras un plānošanas stila paraugs. Tās interjers veidots nacionālā romantisma stilā. Viesnīcai tika dots nosaukums „Tērvete” – godinot jubilejā toreizējo valsts prezidentu – diženo zemgalieti Kārli Ulmani. Kā vieni no pirmajiem viesiem, 1940. gadā viesnīcā bija paredzēti Eiropas sportisti, kas devās uz Helsinku olimpiskajām spēlēm. Diemžēl olimpiāde nenotika, jo sākās Otrais Pasaules karš.

Gadu gaitā viesnīcas ēka vairākkārt rekonstruēta, mainījušies tās īpašnieki un nosaukumi, taču ēka savu funkciju nekad nav zaudējusi. Kopš 2015. gada, tajā saimnieko SIA Beātus un sniedz naktsmītnes pakalpojumus Cēsu pilsētas viesiem.